Hoppa till sidans innehåll

RÅSS Klubbmästerskap 2009


RÅSS KM 2009

E-jolle Class

Sailed:2, Discards:0, To count:2, Entries:5, Scoring system:Appendix A
Rank Class SailNo HelmName CrewName R1 R2 Total Nett
1st E-jolle 3607 Tomas Westerbrandt   2.0 1.0 3.0 3.0
2nd E-jolle 90 Gustav Larsson   1.0 3.0 4.0 4.0
3rd E-jolle 3451 Patrik Sturesson   3.0 2.0 5.0 5.0
4th E-jolle 3514 Anna Larsson   4.0 6.0 DNS 10.0 10.0
5th E-jolle 3335 Hedvig Lindström   6.0 DNF 6.0 DNS 12.0 12.0

Opti Class

Sailed:2, Discards:0, To count:2, Entries:19, Scoring system:Appendix A
Rank Class SailNo HelmName CrewName R1 R2 Total Nett
1st Opti 4275 Kristoffer Lindh   2.0 1.0 3.0 3.0
2nd Opti 4200 Oskar Bengtsson   1.0 2.0 3.0 3.0
3rd Opti 4258 Christian Knaack   3.0 3.0 6.0 6.0
4th Opti 4203 Jesper Dovren   4.0 4.0 8.0 8.0
5th Opti 4094 Elisabeth Jansson   7.0 5.0 12.0 12.0
6th Opti 4161 Johanna Loftäng   6.0 6.0 12.0 12.0
7th Opti 4243 Hanna Gärdhagen   5.0 11.0 16.0 16.0
8th Opti 4182 Stefenie Lindh   8.0 8.0 16.0 16.0
9th Opti 4086 Dagur Asgierson   11.0 7.0 18.0 18.0
10th Opti 4220 Albin Börjesson   9.0 9.0 18.0 18.0
11th Opti 4180 Gustav Westling   12.0 10.0 22.0 22.0
12th Opti 4186 Josefine Jonsson   10.0 20.0 DNF 30.0 30.0
13th Opti 23288 Benjamin Persson   20.0 DNF 20.0 DNF 40.0 40.0
13th Opti 18 Felix Fjelddahl   20.0 DNF 20.0 DNF 40.0 40.0
13th Opti 4175 Agnes Hillman   20.0 DNS 20.0 DNF 40.0 40.0
13th Opti 4176 Ella Bengtsson   20.0 DNS 20.0 DNF 40.0 40.0
13th Opti 4037 Albin Berntsson   20.0 DNF 20.0 DNF 40.0 40.0
13th Opti 3664 Petra Ekwall   20.0 DNS 20.0 DNF 40.0 40.0
13th Opti 3793 Valter Strömberg   20.0 DNF 20.0 DNF 40.0 40.0

OptiC Class

Sailed:2, Discards:0, To count:2, Entries:6, Scoring system:Appendix A
Rank Class SailNo HelmName CrewName R1 R2 Total Nett
1st OptiC 4040 Fia Fjelddahl   1.0 2.0 3.0 3.0
2nd OptiC 20948 David Englund   7.0 DNF 1.0 8.0 8.0
3rd OptiC 17 Philip Vännman   2.0 7.0 DNF 9.0 9.0
4th OptiC 12 Tuve Strömberg   7.0 DNF 3.0 10.0 10.0
5th OptiC 3568 Markus Forsberg   7.0 DNF 7.0 DNF 14.0 14.0
5th OptiC 3460 Ninni Bengtsson   7.0 DNF 7.0 DNF 14.0 14.0

RSFeva Class

Sailed:2, Discards:0, To count:2, Entries:4, Scoring system:Appendix A
Rank Class SailNo HelmName CrewName R1 R2 Total Nett
1st RSFeva 2806 Alexander Falkendal Emil Svensson 1.0 1.0 2.0 2.0
2nd RSFeva 2895 SaraBökmark Amanda Widén 2.0 2.0 4.0 4.0
3rd RSFeva 2174 Hanna Svensson Susanna Ekwall 3.0 5.0 DNF 8.0 8.0
4th RSFeva 2193 Caroline Lexén Mattias Stenquist 4.0 5.0 DNF 9.0 9.0

Zoom8 Class

Sailed:2, Discards:0, To count:2, Entries:4, Scoring system:Appendix A
Rank Class SailNo HelmName CrewName R1 R2 Total Nett
1st Zoom8 172 Sofia Falkendal   1.0 1.0 2.0 2.0
2nd Zoom8 195 Madeleine Lexén   3.0 2.0 5.0 5.0
3rd Zoom8 183 Sebastian Knaack   2.0 5.0 DNF 7.0 7.0
4th Zoom8 193 Hanna Johansson   5.0 DNF 5.0 DNS 10.0 10.0



Sailwave Scoring Software 2.00 build 4
http://www.sailwave.com/

Uppdaterad: 26 APR 2010 11:33 Skribent: Kjell Rosengren

klart.se

     SSF Juniorsida     

Handla alltid genom Sponsorhuset. Både du och Rådasjöns Segelsällskap tjänar på det.

svenskasjo_190x158

Liros_20cup

Båths logo

Postadress:
Rådasjöns SS - Segling
C/O Aplicator, Metallvägen 3
43533 Mölnlycke

Besöksadress:
Rådavägen 36
43136 Mölndal

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info